Bądź widoczny - noś odblaski ! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny - noś odblaski !

Data publikacji 04.01.2017

Policjanci grajewskiej komendy przypominają o obowiązku prawnym noszenia odblasków, zachęcając do korzystania z elementów odblaskowych również na terenie miasta.

W związku z niekorzystnymi warunkami na drodze oraz szybko zapadającym zmrokiem grajewscy policjanci przypominają, jak ważne jest noszenie odblasków przez pieszych i rowerzystów, poruszających się po drogach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę nie tylko na relację kierujących w stosunku do pieszych, ale także przypominają o obowiązkach prawnych ciążących na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Elementy odblaskowe są niezbędne, aby bezpiecznie poruszać się po drodze poza terenem zabudowanym oraz w miejscach niedoświetlonych na terenie miast i wsi. Pieszy poruszający się bez odblasków po drodze stwarza duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak też dla innych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy wszystkich, nie tylko dzieci, do korzystania z odblasków w obszarze zabudowanym, podczas każdego spaceru czy przejażdżki rowerowej. Bądź świadomym pieszym - noś odblaski!!!

Przypominamy o obowiązku prawnym noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, po zmroku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Najmniej dotkliwą karą za niespełnianie tego obowiązku może być 100-złotowy mandat karny, w najgorszym przypadku – utrata zdrowia lub życia.