Grajewscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem

Data publikacji 17.01.2017

W ciągu ostatnich dwóch dni grajewscy mundurowi uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn. Obaj byli kompletnie pijani, nie mogli poruszać się o własnych siłach. 55 i 34 -latek zostali zauważeni przez policjantów patrolujących ulice miasta.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie podczas patrolowania ulic miasta zauważyli mężczyznę siedzącego na chodniku. 55- latek był kompletnie pijany, nie można było nawiązać z nim kontaktu i był zziębnięty. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, którą mieszkaniec powiatu ełckiego został przewieziony do szpitala. Do podobnej sytuacji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Tuż przed godziną 1:00 policjanci zauważyli leżącego na chodniku mieszkańca Grajewa. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Z uwagi na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu, powiadomiono pogotowie. Po udzielonej pomocy medycznej, samotnie mieszkający 34 – latek został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjantów prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby, które mogą ucierpieć z powodu wychłodzenia. Zwracajmy uwagę szczególnie na osoby starsze, bezdomne oraz nietrzeźwych przebywających na zewnątrz, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.