Zapnij pasy! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapnij pasy!

Data publikacji 24.01.2017

W poniedziałek (23. 01) grajewscy policjanci przeprowadzili akcję kontrolno-prewencyjną „Pasy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Policjanci grajewskiej „drogówki” cyklicznie przeprowadzają działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poniedziałkowa akcja „Pasy” polegała na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i stosowania fotelików ochronnych do przewozu dzieci. Mundurowi sprawdzali jak kierowcy  wywiązują się z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, dbają o bezpieczny przewóz najmłodszych oraz z jaką prędkością poruszają się po drogach. Policjanci skontrolowali 52 pojazdy ujawniając 22 wykroczenia. Akcja miała uświadomić uczestnikom ruchu drogowego konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to bezpieczeństwo podróżujących.

Mandat za nie stosowanie się do obowiązku jazdy w pasach przez kierującego pojazdem wynosi 100 zł i 2 punkty karne. Jeżeli bez zapiętych pasów jedzie pasażer, wówczas karę za przewożenie osób bez pasów ponosi zarówno kierujący jak i pasażer. Mandat w takiej sytuacji wynosi także 100 zł.

Pamiętajmy: zapinając pasy, możemy uratować życie!