"Pieszy" na terenie powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy" na terenie powiatu grajewskiego

Data publikacji 27.01.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Grajewie cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Mundurowi przypominają i apelują o rozwagę na drogach, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz używanie elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Mundurowi grajewskiej „drogówki” codziennie patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi bez wymaganych elementów odblaskowych. Policjanci przypominają im o obowiązku posiadania odblasków oraz wręczają elementy odblaskowe. W trakcie dzisiejszych działań „Pieszy”, które prowadzone były w rejonie newralgicznych przejść dla pieszych, funkcjonariusze szczegółowo przyglądali się zachowaniom kierowców ale także i pieszych. Celem działań było zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu na to, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie mogą zadbać o jego poprawę. W ramach działań funkcjonariusze prowadzili kontrolę pojazdów, w trakcie których uczulali kierowców na zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci w trakcie akcji wręczali pieszym elementy odblaskowe, które mają im przypominać o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym, po zmroku.

Grajewscy policjanci przypominają, że pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100-złotowy mandat karny.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie