Dzielnicowi przechwycili kontrabandę - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi przechwycili kontrabandę

Data publikacji 28.03.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zabezpieczyli ponad 1500 sztuk nielegalnych papierosów oraz około 18,5 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci kontrabandę znaleźli w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych jednego z mieszkańców miasta. Teraz postępowaniem 53-latka zajmie się sąd.

Dobra znajomość rejonu służbowego grajewskich policjantów przyczyniła się do przechwycenia nielegalnych papierosów, sprzętu do ich wyrobu oraz tytoniu. Podczas służby jeden z dzielnicowych z Grajewa ustalił, że w jego rejonie służbowym dochodzi do sprzedaży papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjant się nie mylił, a informacja ta potwierdziła się w ubiegłą sobotę, gdy mundurowi wkroczyli do domu 53-letniego mieszkańca miasta. Podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych mężczyzny funkcjonariusze znaleźli tam i zabezpieczyli około 18,5 kg krajanki tytoniowej i ponad 1500 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz sprzęt do ich wyrobu. Teraz 53-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl