"Pirat drogowy" wyeliminowany dzięki zgłoszeniom na Mapie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pirat drogowy" wyeliminowany dzięki zgłoszeniom na Mapie

Data publikacji 29.03.2017

112 km/h – to prędkość, z jaką pędził trasą K61 w terenie zabudowanym kierowca samochodu osobowego marki Ford. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 28 – obywatel Litwy stracił już prawo jazdy. Jest to kolejny przypadek potwierdzający fakt, że propagowanie mapy zagrożeń na terenie powiatu grajewskiego przynosi efekty, a każdy zgłoszony przypadek jest przez Policję skrupulatnie sprawdzany.

W nocy z 28/29 marca br. policjanci ruchu drogowego z Grajewa prowadzili kontrole drogowe na trasie K61 w miejscowości Rajgród. Miejsce to wybrane zostało nieprzypadkowo, bo wynikało ze zgłoszeń internautów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie pozwala na wskazywanie potencjalnych zagrożeń, nie tylko w ruchu drogowym.  

W ramach weryfikacji miejsca wskazanego przez internautów, grajewscy policjanci dzisiejszej nocy dokonywali kontroli prędkości. Około godziny 1:25 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 112 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym Fordem do kontroli drogowej. 28-letni obywatel Litwy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 400 złotych.

Przepisy obowiązującego prawa stanowią, że Policja obligatoryjnie zatrzyma prawo jazdy w przypadku kiedy kierujący, na obszarze zabudowanym przekroczy prędkość o ponad 50 km/godz. Z tego też skorzystali grajewscy stróże prawa. 28 -latek stracił więc prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.