Dzieci z wizytą w grajewskiej komendzie Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z wizytą w grajewskiej komendzie Policji

Data publikacji 31.03.2017

W ubiegły czwartek Komendę Powiatową Policji w Grajewie odwiedzili uczniowie z jednej z grajewskich szkół podstawowych. Dzieci miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy.

Mundurowi z grajewskiej komendy policji prowadzą wiele spotkań z młodzieżą w szkołach. Tym razem to uczniowie odwiedzili policjantów. Stróże prawa opowiedzieli dzieciom o pracy mundurowych oraz zaprezentowali wyposażenie stosowane w codziennej służbie. Przestrzegali również przed niebezpieczeństwami, jakie mogą je spotkać na codzień. W czasie spotkania dzieci zwiedzały pomieszczenia komendy m. in. strzelnicę, siłownię, tzw. przyjazny pokój przesłuchań, oraz mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne.  Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz, przy którym zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów. Gdy wycieczka dobiegła końca wielu z nich deklarowało, że w przyszłości na pewno podejmą pracę w policji.

Grajewscy policjanci jeśli tylko mogą, zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.