Grajewscy policjanci apelują - uwaga na motocyklistów! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci apelują - uwaga na motocyklistów!

Data publikacji 03.04.2017

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Grajewscy policjanci apelują o wzajemny szacunek i rozwagę na drodze zarówno do motocyklistów, jak i kierowców samochodów.

Wiosenna aura sprawiła, że coraz więcej osób przesiada się z czterech kółek na motocykle. Niestety początek sezonu motocyklowego to również okres, gdy często dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów, nie zawsze z ich winy. Dlatego  też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego nie tylko o przestrzeganiu zasad przepisów ruchu drogowego, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia ze zdarzenia drogowego bez obrażeń.

Grajewscy mundurowi podkreślają również, że jadąc motocyklem lub skuterem musimy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa:

  • dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach
  • nie jedź slalomem między pojazdami
  • zawsze zakładaj kask ochronny,
  • pamiętaj o odzieży ochronnej - niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach, klapkach i bez kasku,
  • zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego,
  • nie przeceniaj swoich umiejętności, nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia

Grajewscy policjanci zachęcają nie tylko pieszych, ale także użytkowników jednośladów do używania elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność kierowców jednośladów , co może uchronić nas od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.