Obawy mieszkańców potwierdzone – kolejne zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obawy mieszkańców potwierdzone – kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 27.04.2017

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy na bieżąco sprawdzają zgłoszenia zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością. Jak się okazuje, w większości przypadków punkty te potwierdzają się z obserwacjami funkcjonariuszy, którzy cyklicznie podejmują działania przeciwko kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość, jednocześnie stwarzającym zagrożenie zachowaniom kierowców.

Tylko w bieżącym tygodniu czterech kierujących drogami naszego powiatu, straciło prawo jazdy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Największą brawurą i lekkomyślnością wykazał się 18-letni mieszkaniec gminy Wąsosz, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 113 km/h. Kontrola drogowa została przeprowadzona w Grajewie na  ul. Kopernika. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, bo wynikało ze zgłoszeń internautów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach jego weryfikacji, grajewscy policjanci w ubiegły wtorek dokonywali kontroli prędkości. Tuż po godzinie 7:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 113 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym volkswagenem do kontroli drogowej. „Piratem drogowym” okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Wąsosz, który swoje prawo jazdy posiadał zaledwie od dwóch miesięcy. „Świeżo upieczony” kierowca został ukarany 400 – złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi, a ponadto stracił prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.grajewo.policja.gov.pl