Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data publikacji 27.04.2017

Test wiedzy, udzielenie pomocy przedmedycznej, tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko rowerowe to konkurencje, które musieli pokonać uczestnicy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Radziłowie. W miniony wtorek w zmaganiach wzięli udział uczniowie „podstawówki”, a w środę gimnazjaliści. Nad przebiegiem konkursu czuwali grajewscy policjanci, którzy po rozdaniu nagród oznakowali zwycięskie rowery.

W miniony wtorek oraz środę w Radziłowie odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak co roku turniej odbywał się pod fachowym okiem policjantów, którzy nie tylko czuwali nad prawidłowością zadań konkursowych, ale także służyli uczestnikom swoją wiedzą i doświadczeniem. Policjanci grajewskiej komendy Policji nadzorowali przebieg tego przedsięwzięcia. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło łącznie 8 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 4 trzyosobowych drużyn z gimnazjów. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przystąpić do zadania praktycznego – jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Uczestnicy musieli także wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji uczestników, komisja turniejowa wyłoniła zwycięzców.

W klasyfikacji drużynowej spośród szkół podstawowych najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie, a na poziomie gimnazjum zwyciężyło Gimnazjum w Danówku. Zwycięskie drużyny jak też osoby, które odniosły sukces w kwalifikacji indywidualnej otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Grajewskiego. Wieloetapowy charakter turnieju oznacza, iż zwycięzcy muszą przygotować się teraz do rywalizacji na etapie wojewódzkim, a może i ogólnopolskim. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Przypominamy, iż celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zachęcanie do korzystania z roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Zorganizowane przedsięwzięcie było także doskonałą okazją do przedstawienia założeń akcji profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci przypomnieli młodym ludziom o tym jak ważne jest właściwe wyposażenia roweru w elementy odblaskowe oraz używanie odblasków podczas poruszania się pieszo po drogach poza terenem zabudowanym w porze od zmroku do świtu. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” funkcjonariusze Policji oznakowali szkolne oraz zwycięskie rowery. Takie działania mają na celu ograniczanie kradzieży jednośladów i szybką identyfikację właściciela w razie odnalezienia roweru, który został utracony.