Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę (nie)opiekującą się dwójką swoich dzieci

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci zatrzymali 32-letnią matkę, która mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie opiekowała się dwójką małoletnich dzieci. Badanie alkomatem jej 38-letniego konkubenta wykazało prawie 2 promile alkoholu. O dalszych losach rodziny zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę, około godziny 14:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szczuczyn małoletnie dzieci przebywają w mieszkaniu z nietrzeźwymi opiekunami. Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. W mieszkaniu zastali nietrzeźwą 32-letnią matkę oraz dwoje jej dzieci w wieku 5 lat i 2,5 roku, w tym jedno wymagające stałej opieki. W mieszkaniu przebywały także inne dorosłe osoby w stanie nietrzeźwości, w tym 38-letni konkubent matki. Wszystkie przebywające w mieszkaniu nietrzeźwe osoby spały, a policjanci mieli problem z nawiązaniem z nimi kontaktu. Wezwany przez funkcjonariuszy na miejsce lekarz zadecydował o przewiezieniu dzieci do szpitala ze względu na ich stan zdrowia. Badanie alkomatem matki wykazało, że miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie, natomiast jej konkubent prawie 2 promile. O dalszych losach rodziny zadecyduje sąd.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl