"Kręci mnie bezpieczeństwo" na festynie rodzinnym w Grajewie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" na festynie rodzinnym w Grajewie

Data publikacji 29.05.2017

Sprzyjająca aura podczas coraz liczniej organizowanych w miastach imprez plenerowych staje się również okazją do promowania policyjnych przedsięwzięć. W ubiegła sobotę, na jednym z takich festynów rodzinnych w Grajewie przedstawiciele grajewskiej komendy Policji zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

W ubiegłą sobotę, podczas  imprezy w ramach czwartej  edycji projektu "Moje Małe Mistrzostwa - 2017. Piknik rodzinny o charakterze sportowo - rekreacyjnym" policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji w Grajewie promowali wdrażany projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze spotkali  się z lokalną społecznością, rozdawali ulotki i tłumaczyli w jaki sposób można za pomocą mapy powiadomić policję o zagrożeniach w najbliższej okolicy. Spotkanie z policjantami było również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć policyjny radiowóz, sprzęt policyjny, a także porozmawiać z grajewskim dzielnicowym o bieżących problemach. Ponadto mundurowi promowali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do korzystania z projektu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie.