Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weryfikacja punktów na Mapie Zagrożeń doprowadziła do zabezpieczenia narkotyków

Data publikacji 31.05.2017

We wtorek (30.05.) policjanci Wydziału Prewencji grajewskiej komendy ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Nielegalny towar trafił w ręce mundurowych podczas sprawdzania punktu zaznaczonego na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, każdego dnia sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczone przez mieszkańców grajewskiego powiatu. W ubiegły wtorek grajewscy policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas pełnienia służby skontrolowali punkt zaznaczony na „Mapie”. Posiadali bowiem informację, że w rejonie jednej ze szkół na terenie naszego miasta  przebywają osoby posiadające środki odurzające. Funkcjonariusze nie musieli zbyt długo czekać, by nabrać podejrzeń, że w aucie stojącym we wskazanym na Mapie miejscu może znajdować się nielegalny towar. Podjęli interwencję. Podczas przeszukania pojazdu ujawniono dwie torebki z zawartością suszu marihuany. 21 letni pasażer auta przyznał się do posiadania narkotyków. Teraz niezgodnym z prawem postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policja zachęca do korzystania z interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wszystkie punkty zaznaczane na Mapie są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów, a w przypadku potwierdzenia, podejmowane są stosowne kroki celem zniwelowania wskazanego zagrożenia.

źródło - Oficer Prasowy KPP Grajewo