"Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas lokalnych imprez - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" podczas lokalnych imprez

Data publikacji 13.06.2017

W ubiegły weekend funkcjonariusze grajewskiej Policji promowali policyjne przedsięwzięci podczas lokalnych festynów. Pierwszy z nich odbył się w sobotę w Grajewie na boisku Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie a jego organizatorem był klub sportowy Fitness Club Ernesto. Natomiast w niedzielę funkcjonariusze propagowali bezpieczne postawy podczas Pikniku Rodzinnego w Wąsoszu.

W ubiegłą sobotę oraz niedzielę policjanci grajewskiej komendy, podczas Pikników Rodzinnych zorganizowanych na terenie naszego powiatu, promowali bezpieczne zachowania w trakcie wakacji. Pierwszy z nich został zorganizowany przez Fitness Club Ernesto na terenie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie, natomiast kolejny w Wąsoszu na terenie Szkoły Podstawowej. W trakcie obu imprez policjanci informowali najmłodszych, jak bezpiecznie zachować się nad wodą oraz w wodzie, a dla chętnych przygotowano konkursy z nagrodami o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ponadto policjanci zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie filmowym  "FILMOWY przeWODNIK", promującym bezpieczne przebywanie na wodzie lub nad wodą.  Spotkanie z policjantami było również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć policyjny radiowóz, sprzęt policyjny, a także porozmawiać z grajewskim dzielnicowym o bieżących problemach. Ponadto mundurowi promowali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

Grajewscy Policjanci zachęcają do udziału w konkursie  na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat - oczywiście pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 1 września br.

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, bieżące wydarzenia, porady oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.