Zapnij pasy! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapnij pasy!

Data publikacji 13.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie cyklicznie realizują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzisiaj (13. 06.) grajewscy Policjanci prowadzą akcję „Pasy”. Działania mają na celu przypomnienie kierowcom o obowiązku prawnym zapinania pasów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie ratują życie.

Dzisiejsza akcja „Pasy” ma na celu sprawdzenie czy kierujący drogami powiatu grajewskiego pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przestrzegają, że podczas gwałtownego hamowania brak zapiętych pasów skutkuje najczęściej wybiciem głową szyby przez kierującego, następnie wypadnięciem z auta. W większości takich przypadków kierowca ginie na miejscu. Gdyby miał zapięte pasy, skończyłoby się tylko na gwałtownym szarpnięciu. Aby takich tragicznych scenariuszy było jak najmniej policjanci z grajewskiej „drogówki” przypominają dziś kierującym o najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym urządzeniu zapewniającym bezpieczeństwo podczas jazdy, jakim są pasy. Stosowanie ich powoduje zmniejszenie konsekwencji ewentualnego wypadku. Grajewscy policjanci przypominają też o konsekwencjach prawnych wynikających z przepisów o ruchu drogowym. Brak zapiętych pasów przez kierującego może skutkować mandatem karnym w wysokości 100 zł. oraz punktami karnymi. 
Grajewscy policjanci zapowiadają, że nadal będą konsekwentnie przekonywać kierowców do zapinania pasów bezpieczeństwa. Każdy indywidualnie powinien uświadomić sobie, że brak zapiętych pasów może zakończyć się tragicznie. Pod szczególną ochroną powinny być dzieci, które oprócz pasów mają obowiązek jazdy w specjalnych fotelikach. Podobne działania będą przeprowadzone w najbliższych miesiącach.