"Bezpieczny weekend" - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny weekend"

Data publikacji 14.06.2017

Zbliża się kolejny długi weekend. Jak co roku na drogach naszego powiatu zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci przede wszystkim będą sprawdzać prędkości i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

Już od dzisiaj, (14.06.) policjanci będą prowadzić zmożone kontrole drogowe. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą z nadmierną prędkością. Sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących oraz to, czy nie zażywali narkotyków. Policjanci będą również kontrolować, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami.

Wiele osób w tych dniach wyjedzie w podróż. Aby ten czas upłynął pod znakiem niczym niezakłóconego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

W czasie przygotowań do podróży samochodem powinniśmy zaplanować trasę i czas przejazdu jak również przygotować sam samochód. Należy sprawdzić wcześniej stan techniczny pojazdu. Pamiętajmy o zabraniu ze  niezbędnych dokumentów (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC). Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy. 

Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Warto poinformować o wyjeździe zaprzyjaźnionych sąsiadów lub osobę zaufaną, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

Policjanci ostrzegają, że nie będzie pobłażliwości dla "piratów drogowych" i apelują do kierowców o trzeźwość, ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.