Nietrzeźwy sprawca kolizji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sprawca kolizji

Data publikacji 17.08.2017

Nietrzeźwy 75-latek kierując oplem uderzył w ciągnik rolniczy. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia wyjaśniają grajewscy policjanci.

Dyżurny grajewskiej Policji wczoraj po godzinie 16:00 został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Białaszewo Kolonia w gminie Grajewo. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 75-letni mieszkaniec tej miejscowości kierując samochodem osobowym marki Opel Astra nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w zaparkowany przy drodze ciągnik rolniczy. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew celem przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypomina że, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Nietrzeźwi kierujący,  nie tylko narażają swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu.