Działania "EDWARD" na terenie powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "EDWARD" na terenie powiatu grajewskiego

Data publikacji 22.09.2017

Wczoraj grajewscy policjanci w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Grogach – "EDWARD" przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych. W trakcie akcji mundurowi ujawnili gruzińskiego kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym prowadził samochód z prędkością 97 km/h. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego 25-latka zajmie się sąd.

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grajewie brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych pn. „EDWARD”. W trakcie działań mundurowi prowadzili wzmożone działania kontrolne oraz edukacyjne, wybierając w szczególności trasy, na których w minionych latach dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jednym z miejsc wytypowanych przez mundurowych do przeprowadzenia kontroli drogowych była droga K61, gdzie około godziny 23.30, w rejonie miejscowości Popowo, policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 97 km/h. Grajewski mundurowy, wraz z pełniącym z nim służbę funkcjonariuszem Straży Granicznej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. 25–letni obywatel Gruzji nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się Sąd.

Grajewscy policjanci apelują!

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

Pliki do pobrania

  • 5.28 KB
  • 111.29 KB