Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości dla grajewskiej Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości dla grajewskiej Policji

Data publikacji 19.10.2017

Policjanci z grajewskiej komendy zostali wyposażeni w nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow. Funkcjonariusze będą wykorzystywać go podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miejski w Rajgrodzie.

Lokalne samorządy od lat wspierają wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażują się w działania, popierają przedsięwzięcia, aktywnie uczestniczą w realizacji różnych profilaktycznych akcji. Tak było i tym razem.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Rajgrodzie Komendant Powiatowy Policji w Grajewie Pan mł. Insp. Wiesław Mursztyn odebrał z rąk Burmistrza Miasta Rajgród Pana Ireneusza Glinieckiego nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości. Otrzymany sprzęt niewątpliwie ułatwi funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie gminy Rajgród, eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców.

AlcoBlow to urządzenie szybkie i proste w obsłudze. Jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym do sprawdzania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Służy do wstępnych badań dużej ilości osób w krótkim czasie. Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bezkontaktowo - nie ma konieczności używania ustnika. Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów. Wynik pomiaru wyświetlany jest na diodowym trójkolorowym wskaźniku.