Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 08.11.2017

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie wzorem lat ubiegłych realizuje program „Nie Bądźmy Obojętni”. Program ten, ma na celu pomóc osobom, które z uwagi na trudną sytuację materialną lub inne uwarunkowania w okresie zimowym mogą znaleźć się w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że okres jesienno - zimowy i zimowy to czas, stwarzający największe zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Ze statystyk wynika, że najwięcej zgonów samotnych i bezdomnych odnotowuje się z powodu nadmiernego wychłodzenia organizmu właśnie wtedy. W związku z tym, grajewscy policjanci podczas pełnienia służby, patrolują miejsca gromadzenia się bezdomnych. Mundurowi sprawdzają zwłaszcza opuszczone budynki, dworce i przystanki komunikacyjne. Informują osoby potrzebujące o miejscach, w których mogą uzyskać doraźną pomoc. Policjanci, dysponują wykazem placówek świadczących pomoc osobom potrzebującym, a także przekazują informacje władzom samorządowym. Funkcjonariusze bacznie obserwują osoby nietrzeźwe lub znajdujące się pod wpływem innych, podobnie działających środków, przebywające na wolnym powietrzu.

Apelujemy także do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby zwracali uwagę na osoby samotne, bezdomne, czy niezaradne życiowo w swoim otoczeniu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować ludzkie życie, a człowiek bezdomny czy samotny, rzadko znalazł się w ciężkiej sytuacji z własnego wyboru i czasami wstydzi się sam wyciągnąć rękę o pomoc. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę, zwłaszcza, że istnieją instytucje i placówki, które są nastawione na pomoc ludziom potrzebującym. Przypominamy:

Policji - 997

Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego–112

Straży Pożarnej- 998

Pogotowia Ratunkowego- 999

Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych - 800 444 989

 

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie