Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

Data publikacji 09.11.2017

Dzisiaj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Ruda - Koszarówka, doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. Dzięki szybkiej reakcji kierującego, zarówno on, jak i zwierzę wyszło bez szwanku. To już kolejny w ciągu ostatnich trzech tygodni przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Sześć kolizji z udziałem dzikich zwierząt - to bilans ostatnich trzech tygodni na terenie powiatu grajewskiego. W każdym z tych przypadków, scenariusz zdarzenia był ten sam. Przed nadjeżdżający pojazd wtargnęło dzikie zwierzę, doprowadzając do zderzenia. Ostatnia taka kolizja miała miejsce  dzisiaj rano na trasie K65 na odcinku Ruda Ciemnoszyje. Około godziny 5:30 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że tuż przed nadjeżdżający osobowy Volkswagen wbiegł łoś. Dzięki szybkiej reakcji 35 - letniego kierowcy samochodu zwierzę „otarło się” o pojazd i uciekło do pobliskiego lasu. Podobna sytuacja spotkała wczoraj w godzinach wieczornych 32 - letniego obywatela Litwy - kierowcę ciężarowego Mercedesa. Do zdarzenia doszło  na trasie K61 w rejonie miejscowości Guty. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Niestety pomimo reakcji 32-letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście obu kierującym pojazdami mężczyznom nic poważnego się nie stało.

Grajewscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Wraz z początkiem jesieni i przypadającą wtedy porą godową u łosi, rozpoczyna się czas wędrówek tych zwierząt. Wiąże się z tym większe niż zwykle ryzyko spotkania łosia na drodze i wypadku drogowego. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach oznaczonych specjalnymi znakami ostrzegawczymi.