Uczniowie z Niedźwiadnej z wizytą w grajewskiej komendzie Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z Niedźwiadnej z wizytą w grajewskiej komendzie Policji

Data publikacji 14.11.2017

Grajewscy policjanci gościli w swojej siedzibie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Dzieci zwiedziły budynek komendy, obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu Policji oraz dowiedziały się na czym polega praca policjanta.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie chętnie odwiedzają dzieci ze szkól i przedszkoli powiatu grajewskiego, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Tym razem to uczniowie odwiedzili grajewskich „stróżów prawa”. W czasie spotkania dzieci zwiedzały pomieszczenia komendy m. in. strzelnicę, siłownię, tzw. przyjazny pokój przesłuchań, oraz mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne.  Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz, przy którym zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów. Gdy wycieczka dobiegła końca wielu z nich deklarowało, że w przyszłości na pewno podejmą pracę w policji.

Grajewscy policjanci jeśli tylko mogą, zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.