Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

Data publikacji 03.01.2018

Dzisiaj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Grajewo - Ciemnoszyje, doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. Pomimo szybkiej reakcji kierującego, zderzenia nie udało się uniknąć. To już kolejny w ciągu ostatniego miesiąca przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Pięć kolizji z udziałem dzikich zwierząt - to bilans ostatniego miesiąca na terenie powiatu grajewskiego. W każdym z tych przypadków, scenariusz zdarzenia był ten sam. Przed nadjeżdżający pojazd wtargnęło dzikie zwierzę, doprowadzając do zderzenia.

Dzisiaj, tuż przed godziną 5:00, na trasie K65 na odcinku Grajewo - Ciemnoszyje, doszło do niegroźnego zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Okazało się, że przed nadjeżdżający dostawczy Opel Vivaro wbiegł łoś. Pomimo szybkiej reakcji 50 - letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku ranne zwierzę uciekło do lasu, natomiast pojazd został znacznie uszkodzony. Na szczęście kierującemu oraz pasażerom - obywatelom Rosji, nic poważnego się nie stało.

Grajewscy policjanci apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach oznaczonych specjalnymi znakami ostrzegawczymi.