Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI" – WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI, STRAŻY POŻARNEJ I PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH”

Data publikacji 18.01.2018

Wczoraj, grajewscy dzielnicowi, wspólnie ze strażakiem i pracownikiem socjalnym sprawdzali miejsca pod kątem przebywania osób bezdomnych i zagrożonych wychłodzeniem. W jednym z wytypowanych przez dzielnicowych miejsc zauważono wyziębionego mężczyznę. Dzięki czujności funkcjonariuszy 65 -latka udało się uratować.

Wczoraj, grajewscy dzielnicowi, wspólnie ze strażakiem i pracownikiem socjalnym przeprowadzili interdyscyplinarne działania pomocowe w ramach „Nie bądźmy obojętni”.  Służby odwiedzały budynki wytypowane przez dzielnicowych grajewskiej komendy. W trakcie sprawdzania jednego z takich miejsc zauważono wyziębionego, leżącego na łóżku mężczyznę. W mieszkaniu panowała minusowa temperatura. Dodatkowo z ustaleń dzielnicowego wynikało, że mężczyzna znajdował się w trakcie rekonwalescencji po operacji, co wpływało na jego problemy z poruszaniem się. 65-latek był przytomny, jednak sytuacja, w jakiej się znalazł, wzbudziła u przedstawicieli służb podejrzenie, że może być wychłodzony. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Lekarz potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Wyziębiony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki czujności policjantów i interdyscyplinarnym działaniom służb pomocowych 65-latek został uratowany.

Pamiętajmy! Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, czy też pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować życie. Nie bądźmy więc obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 997 lub 112.