Punkt kontroli autokarów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Punkt kontroli autokarów

Data publikacji 19.01.2018

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju (załącznik nr 1) wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że na terenie powiatu grajewskiego istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w Komendzie Poiwatowej Policji w Grajewie, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 86 474 18 76 lub 86 474 18 12. Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów jest parking przy ul. Piłsudskiego w Grajewie (rejon Stadionu  Miejskiego im. Witolda Terleckiego) w godzinach ustalonych telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.