O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas ferii w powiecie grajewskim

Data publikacji 19.01.2018

Grajewscy policjanci i pracownicy wspólnie ze strażakami rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w ramach działań „Ferie 2018”. Mundurowi odwiedzili uczniów grajewskich podstawówek, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Cykl spotkań wpisuje się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach prowadzonych działań „ Ferie 2018” policjanci i pracownicy cywilni z grajewskiej Komendy Policji, spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Grajewie. Mundurowi radzili,  w jaki sposób unikać zagrożeń podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie, oraz, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny w domu. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne pn. „Owce w sieci” dotyczące zagrożeń w Internecie.  Spotkania były doskonałą okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaka. Po przypomnieniu numerów alarmowych i sposobu korzystania z nich, dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem funkcjonariuszy. Wszyscy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

Z okazji zbliżającego się święta Babć i Dziadków, dzieci otrzymały także laurki z poradami, jak nie stać się ofiarą oszustw np. "na wnuczka", czy "na policjanta".  Po pokolorowaniu laurek maluchy będą mogły wręczyć je swoim ukochanym babciom i dziadkom, przypominając im o tym, jak ważne dbanie o własne bezpieczeństwo.