Obywatelska postawa godna naśladowania! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelska postawa godna naśladowania!

Data publikacji 27.02.2018

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, jaką wykazał się mieszkaniec Grajewa minionej nocy, udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna bezzwłocznie zareagował widząc starszą, zdezorientowaną kobietę, która szła chodnikiem niekompletnie ubrana. Przy współpracy z grajewskimi policjantami, 83-latka bezpiecznie została przekazana rodzinie. Wystarczy jeden telefon, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować bezcenne ludzkie życie.

Wczoraj po godzinie 22:00, do dyżurnego grajewskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Grajewa wraz ze straszą kobietą. Z relacji mężczyzny wynikało, że jadąc jedną z ulic miast zauważył idącą w kapciach kobietę. Widok ten wzbudził w nim niepokój i postanowił pomóc seniorce. Okazało się, że kobieta był zmarznięta oraz nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. 38-latek widząc powagę sytuacji, bezzwłocznie udał się z nią do grajewskiej komendy Policji, gdzie mundurowi szybko ustalili tożsamość seniorki. Już chwilę później 83-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny. 

Gratulujemy mieszkańcowi Grajewa czujności i wspaniałej postawy obywatelskiej, dzięki której seniorka zostało uratowana przed wychłodzeniem organizmu.

Apelujemy!

Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery: Policji 997 olub 112.