"SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 08.03.2018

Wczoraj została zorganizowana II edycja ogólnopolskiej akcji pn. "SpoKREWnieni służbą". W ramach akcji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wraz ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, ochotnikami Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełdy, Brzeźna, Niedźwiadnej, Radziłowa, Woźnejwsi i Żeber oraz mieszkańcami powiatu honorowo oddali krew.

Wczoraj w godzinach 9.00 -13:00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej stanął „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. W zbiórkę krwi włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Bełdy, Brzeźna, Niedźwiadnej, Radziłowa, Woźnejwsi i Żeber oraz mieszkańcy powiatu. W ramach akcji krew oddało 36 osób którym personel medyczny pobrał ponad 16 litrów tej życiodajnej substancji.

Akcja krwiodawstwa odbyła się w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi pod nazwą „Spokrewnieni służbą”, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. W mobilnych ambulansach jest fachowa obsługa, która decyduje o tym, czy konkretna osoba może być krwiodawcą.