Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok szkolny" - Turniej BRD z grajewskimi policjantami

Data publikacji 27.04.2018

Test wiedzy, udzielenie pomocy przedmedycznej, tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko rowerowe to konkurencje, które musieli pokonać uczestnicy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego Wąsoszu i Białaszewie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali też grajewscy policjanci. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

Wczoraj w Wąsoszu, a dzisiaj w Białaszewie odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak co roku turniej odbywał się pod fachowym okiem policjantów, którzy nie tylko czuwali nad prawidłowością zadań konkursowych, ale także służyli uczestnikom swoją wiedzą i doświadczeniem. Policjanci grajewskiej komendy Policji nadzorowali przebieg tego przedsięwzięcia. W tegorocznych eliminacjach udział wzięło łącznie 9 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 trzyosobowych drużyn z gimnazjów. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz przystąpić do zadania praktycznego – jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Uczestnicy musieli także wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji uczestników, komisja turniejowa wyłoniła zwycięzców.

W klasyfikacji drużynowej spośród szkół podstawowych najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie, a na poziomie gimnazjum puchar trafił do szkoły w Danówku. Zwycięskie drużyny jak też osoby, które odniosły sukces w kwalifikacji indywidualnej otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Grajewskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Wieloetapowy charakter turnieju oznacza, iż zwycięzcy muszą przygotować się teraz do rywalizacji na etapie wojewódzkim, a może i ogólnopolskim. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Zorganizowane przedsięwzięcie było także doskonałą okazją do przedstawienia założeń akcji profilaktycznej pn. „Patrz i słuchaj”. Akcja ta ma na celu uświadomienie pieszym, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście. Policjanci przypomnieli również młodym ludziom o tym jak ważne jest właściwe wyposażenia roweru w elementy odblaskowe oraz używanie odblasków podczas poruszania się pieszo po drogach poza terenem zabudowanym w porze od zmroku do świtu.

Ładowanie odtwarzacza...