Grajewscy policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji

Data publikacji 01.06.2018

W minioną środę, od godziny 16:00 każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Funkcjonariusze z grajewskiej komendy omówili, jak prawidłowo pokonać tor przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Było to kolejne tego typu przedsięwzięcie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, grajewscy policjanci, po raz kolejny  zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość testu sprawności fizycznej do Policji. W sali gimnastycznej Zespołu Szkól Nr 2 w Grajewie, grupa kilkunastu ochotników, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Przedstawiciele grajewskiej komendy Policji,  monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.   

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna.