Grajewscy policjanci zapraszają na znakowanie rowerów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci zapraszają na znakowanie rowerów

Data publikacji 20.06.2018

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku, w godzinach 10:00 - 12:00 na boisku szkolnym w Wierzbowie podczas zawodów sportowo - pożarniczych policjanci oznakują rowery. Funkcjonariusze grajewskiej Policji będą także promować bezpieczny wypoczynek wakacyjny w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Ponadto każdy, kto chciałby wstąpić w policyjne szeregi będzie mógł porozmawiać z pracownikiem Wydziału Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Grajewie na temat postępowania kwalifikacyjnego i służby w Policji.

W ramach działań promowujacych bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnego wypoczynku, w odsłonie dotyczącej rowerzystów policjanci z grajewskiej komendy oznakują mieszkańcom rowery. Do akcji prewencyjnej można będzie przystąpić w przyszłą niedzielę 24 czerwca br. w godzinach 10:00 - 12:00, podczas lokalnej imprezy pn. Piknik Familijny”, który odbędzie się na boisku szkolnym w Wierzbowie. Takie działania mają na celu ograniczanie kradzieży jednośladów i szybką identyfikację właściciela w razie odnalezienia roweru, który został utracony.

Znakowanie polega na umieszczeniu nieścieralnego znaku na ramie roweru urządzeniem do grawerowania.

Warunkiem dopuszczającym możliwość oznakowania swojego roweru jest :

-   posiadanie dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej,
-   posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość

Dzieci, które chcą oznakować swój rower proszone są o przybycie z rodzicem lub opiekunem.

Ponadto funkcjonariusze grajewskiej Policji zaprezentują także swoje pojazdy, wyposażenie, przypomną mieszkańcom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. . Każdy, kto chciałby wstąpić do służby w Policji będzie mógł porozmawiać z pracownikiem Wydziału Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Grajewie oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące przedmiotowych zagadnień.