Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci radzą: Podróż autokarem? Pierwszy postój zrób w PUNKCIE KONTROLI AUTOBUSÓW!

Data publikacji 25.06.2018

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami grajewscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania kontrolne na rzecz bezpiecznego wypoczynku. Jednym z nich jest kontrola autokarów wycieczkowych oraz ich kierowców. Wszystko po to, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Przypominamy, że na terenie powiatu grajewskiego istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie, jak również  telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 86 474 18 76, 86 474 18 12 lub 86 474 18 00. Wyznaczonym miejscem kontroli autokarów jest parking przy ul. Piłsudskiego w Grajewie (rejon Stadionu  Miejskiego im. Witolda Terleckiego) w godzinach ustalonych telefonicznie. Zgłoszenia kontroli należy dokonać najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.  Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Grajewska Policja radzi:

Przed wyjazdem autokarem na wakacje należy sprawdzić, kto i gdzie organizuje wyjazd i miejsce pobytu. Należy również ustalić, czy wychowawcy i opiekunowie mają odpowiednie kwalifikacje, jaki jest program pobytu oraz czy jest on zgodny z naszymi i dziecka oczekiwaniami. Wszelkie informacje dotyczące letniego wypoczynku powinny znaleźć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://wypoczynek.men.gov.pl/.

Każdy rodzic może także wstępnie zweryfikować  autobus szkolny/wycieczkowy, sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu.

Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Wypoczywaj bezpiecznie!

 

Pliki do pobrania

  • 470.2 KB