Grajewscy policjanci o bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci o bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku

Data publikacji 31.07.2018

Grajewscy policjanci spotkali się z uczestnikami kolonii w Rajgrodzie i Woźnej Wsi. W ramach działań „Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa” mówili o bezpieczeństwie i zagrożeniach.


      W miniony piątek policjanci z Grajewa spotkali się z uczestnikami kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym w miejscowości Woźna wieś. Policjanci mówili o bezpieczeństwie podczas wakacji, szczególnie zwracając uwagę na wypoczynek nad wodą. Nie zabrakło też informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wsiąść do policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak wygląda wyposażenie wykorzystywane na co dzień w służbie przez policjantów.
     Ponadto tego samego dnia wspólnie z przedstawicielami Straży Pożarnej grajewscy policjanci odwiedzili dzieci przebywające na kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym w Rajgrodzie. W czasie wizyty mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz w ruchu drogowym. Dużą atrakcją była prezentacja sprzętu mundurowych używanego w codziennej służbie. Dodatkowo przeprowadzony został również instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantoma. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali porad i przestróg oraz aktywnie angażowali się uczestnicząc w zajęciach.