UWAGA! Oszuści "na wnuczka" znów atakują!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! Oszuści "na wnuczka" znów atakują!!!

Data publikacji 10.08.2018

Oszuści, wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka, policjanta…” nie próżnują. Wczoraj około południa ofiarą przestępców padła starsza kobieta z Grajewa. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i czujność przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że starsza kobieta z Grajewa prawdopodobnie zostało oszukana metodą  na "wnuczka". Mundurowi udali się pod wskazany adres. W rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że do zdarzenia doszło około południa. Z relacji mieszkanki Grajewa wynika, że na jej stacjonarny telefon zadzwoniła kobieta, informując, że wnuczka rozmówczyni spowodowała wypadek drogowy, w którym są poważnie ranne osoby. Jedynym „wybawieniem” dla sprawcy wypadku, aby uniknąć więzienia jest wpłacenie kaucji. Dodatkowo oszustka zakazała seniorce z kimkolwiek się kontaktować. Starsza kobieta, chcą pomóc fałszywej wnuczce, przekazała ponad 2 tysiące złotych oszustce, która osobiście zgłosiła się po pieniądze. Po pewnym czasie zmartwiona seniorka skontaktowała się ze swoją rodziną, której członkowie zaprzeczyli informacjom dotyczącym wypadku i prośby o wsparcie finansowe. Wówczas kobieta  uświadomiła sobie, że została oszukana. O zaistniałym zdarzeniu natychmiast powiadomiono Policję.

 

PAMIĘTAJMY:

  •  Policja NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy. Policja NIGDY nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach.
  •  Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni OSZUST.
  •  Po takiej rozmowie rozłącz się i UPEWNIJ SIĘ, że rozmowa została zakończona.
  •  Po takiej rozmowie natychmiast OSOBIŚCIE ZADZWOŃ do kogoś bliskiego, na znamy Tobie numer telefonu i opowiedz o tym zdarzeniu.
  •  NIGDY w takich lub podobnych sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów.
  •  NIGDY nie wpuszczaj do mieszkania obcych osób, gdy jesteś sam w domu.
  •  ZAWSZE w takiej sytuacji powiadom Policję dzwoniąc pod numer 112.