Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny "pirat drogowy" wyeliminowany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.08.2018

Grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 134 km/h. 62-latek natychmiast stracił prawo jazdy. To kolejny przypadek wykorzystania przez grajewskich mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia służącego wyeliminowaniu z ruchu "piratów drogowych".

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, w miniony poniedziałek wieczorem, prowadzili kontrole drogowe na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Guty. Mundurowi wybrali to miejsce po zgłoszeniach internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa o przypadkach przekraczania dozwolonej prędkości. 

Funkcjonariusze "drogówki", tuż po godzinie 19.00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 134 km/h przekraczając tym samym prędkość o 84km/h. 62-letni mieszkaniec Warszawy natychmiast stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym, a jego konto zostało zasilone 10 punktami karnymi. 

Grajewscy policjanci apelują o ostrożną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.