Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 62-latka. Mieszkaniec gminy Grajewo posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzny zajmie się Sąd.

Policjanci z grajewskiej patrolówki, wczoraj około godziny 16:20 w Wąsoszu, zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którym kierował mężczyzna. Jak się okazało 62-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w ruchu drogowym to przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego. Kierowca, który je popełnia naraża nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.