"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

Data publikacji 15.11.2018

Policjanci grajewskiej drogówki włączyli do akcji pod nazwą "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". Funkcjonariusze kontrolują pojazdy, w których podejrzewają, że ustawienie świateł może być nieprawidłowe. Mundurowi apelują też do pieszych, aby nosili odblaski. Elementy te znacząco podnoszą ich widoczność na drodze.

Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od świtu do zmierzchu światła pełnią rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze, natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi. Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci grajewskiej drogówki włączyli się do działań „Twoje światło – Twoje bezpieczeństwo”. Mundurowi podczas prowadzonej akcji kontrolno-prewencyjnej zwracają szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy samochodów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli, będą kierowani przez policjantów na stacje diagnostyczne.

Policjanci przypominają, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiedzialni są nie tylko kierujący, ale także piesi, których noszenie odblasków, jest elementem podnoszącym ich widoczność na drodze.