Dzielnicowi z pomocą starszym i potrzebującym - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z pomocą starszym i potrzebującym

Data publikacji 11.12.2018

Grajewscy dzielnicowi zintensyfikowali działania w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Dzisiaj dzielnicowy gminy Rajgród w teorii i w praktyce pokazał uczniom klasy mundurowej należącym do organizacji "Strzelec", na czym polegają policyjne działania ukierunkowane na pomoc osobom narażonym na wychłodzenie, starszym i samotnym.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, grajewscy policjanci szczególnym nadzorem obejmują osoby starsze, samotnie zamieszkujące i bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu. Mundurowi sprawdzają pustostany, miejsca gdzie grupują się bezdomni, ale również odwiedzają osoby starsze, samotne i schorowane, dla których czas zimowy również przysparza wiele trudności. Dzisiaj dzielnicowy z gminy Rajgród wspólnie z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie zainicjował działania skierowane na pomoc osobom starszym i samotnie zamieszkującym rejon służbowy policjanta. Wspólnie z młodzieżą dzielnicowy sprawdzał stan bezpieczeństwa tych osób w miejscach zamieszkania, przekazując drobne upominki w postaci podstawowych produktów żywnościowych. Pomoc mundurowych oraz uczniów nie ograniczyła się jednak do samego sprawdzenia. Młodzież, wzruszona losem odwiedzanych, samotnie zamieszkujących seniorów,  w ślad za mundurowymi postanowiła pomóc w pracach gospodarczych, np. przynosząc węgiel na opał. Dzielnicowy pokazał uczniom, że wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy jest jednym z głównych atrybutów pracy policjanta. Tego typu działania będą kontynuowane.

Apelujemy: Bądźmy czujni i wrażliwi na trudną sytuację osób chorych, samotnych, starszych mieszkających obok nas. Jeżeli widzisz potrzebującego pomocy bezdomnego, głodnego, zmarzniętego, w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu - nie bądź obojętny - niezwłocznie zadzwoń pod nr alarmowy: 112. Być może Twoja reakcja uratuje komuś życie.