ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM! KOLEJNY KIERUJĄCY STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM! KOLEJNY KIERUJĄCY STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 17.12.2018

W minioną sobotę grajewscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca hondy jechał o 60 km/h za szybko. To 66 taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego w tym roku.

W minioną sobotę, około godziny 7:30 grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty, gdzie, zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik prędkości wskazał 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego hondą do kontroli drogowej. 55–letni mieszkaniec powiatu suwalskiego przyznał się do popełnionego wykroczenia. Został ukarany mandatem i punktami karnymi, a ponadto stracił prawo jazdy. Policyjne kontrole są reakcją na zgłoszenia internautów, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –  www.grajewo.policja.gov.pl