„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – Bezpieczne Ferie 2019 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – Bezpieczne Ferie 2019

Data publikacji 07.01.2019

W dniach od 21stycznia do 3 lutego 2019 roku odbędą się ferie zimowe w województwie podlaskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie od 7 stycznia przeprowadzą działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od 7 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż. Bardzo ważnym aspektem które ma ogromny wpływa na bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdami jest nasz stan psychofizyczny przed podróżą. Nigdy nie prowadzimy pojazdu gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja na tym co się dzieje na drodze może być zbyt niska i może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Natomiast w trakcie długiego prowadzenia pojazdu należy robić krótkie przerwy.

Warto również skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Taki punkt kontroli autokarów w naszym powiecie zlokalizowany jest na parkingu przy Stadionie Miejskim, ul. Piłsudskiego w Grajewie. O fakcie skierowania autokaru w celu przeprowadzenia kontroli proszę powiadomić Wydział Ruchu Drogowego w Grajewie z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 86 474-18-76 lub 86 474-18-35.