Grajewscy policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji

Data publikacji 25.01.2019

Grajewscy policjanci przeprowadzili zajęcia doskonalące umiejętności sprawnościowe dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. Na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przedstawiciele grajewskiej policji, przy współpracy z uczniami klasy mundurowej należącymi do ZS „Strzelec” OSW demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

W  minioną środę, w godzinach popołudniowych, grajewscy policjanci, w trosce o jak najlepsze przygotowanie potencjalnych kandydatów zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego. Na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie, grupa ochotników, w tym uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie, należący do ZS „Strzelec” OSW , miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Czujne oczy policyjnych instruktorów monitorowały poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.   

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna.