STRACILI PRAWA JAZDY W MIEJSCACH ZAZNACZONYCH NA KMZB - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STRACILI PRAWA JAZDY W MIEJSCACH ZAZNACZONYCH NA KMZB

Data publikacji 04.02.2019

Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy kierującym za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Do powyższych kontroli drogowych doszło w miejscach wskazanych na KMZB. Oprócz zatrzymanych uprawnień nie obyło się bez wysokich mandatów i punktów karnych.

Do wszystkich zdarzeń doszło wczoraj na trasie krajowej K61 w miejscach w wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszy „pirat drogowy” został zatrzymany do kontroli przez mundurowych w miejscowości Popowo około godziny 9:45.  45-letni kierujący samochodem marki Chrysler przekroczył prędkość o 60 km/h. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie kierowca odpowie przed sądem.

Do kolejnych dwóch kontroli doszło w miejscowości Guty. Pierwszy pomiar prędkości wskazał, że 28 – letni kierujący audi mknął z prędkością 104 km/h. Dwie godziny później 65 – letni kierowca osobowego renault w tym samym miejscu przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy oraz zostali ukarania mandatami i punktami karnymi.

Kilka godzin później mundurowi dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Rajgród. Około godziny 19:40 policyjny miernik prędkości wskazał, że nadjeżdżający pojazd pędzi z prędkością 116 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Peugeot do kontroli drogowej. 25–letni obywatel Hiszpanii, przyznał się do popełnionego wykroczenia. Za przekroczenie prędkości o 66 km/h w obszarze zabudowanym młody kierowca stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym. Zatrzymane prawo jazdy zostanie teraz przesłane do odpowiedniej instytucji z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Wszystkie miejsca, w których doszło do zdarzeń, zostały wskazane na „mapie” przez okolicznych mieszkańców jako tereny, gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość.