Przekroczył prędkość o 51 km/h - kolejne zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 51 km/h - kolejne zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 06.03.2019

Grajewscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca opla jechał o 51 km/h za szybko. To 28 taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego w tym roku.

Wczoraj, około godziny 21:00, grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Popowo w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik prędkości wskazał 101 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali opla do kontroli. 44–letni obywatel Ukrainy przyznał się do popełnionego wykroczenia. Został ukarany mandatem oraz stracił prawo jazdy. Policyjne kontrole są reakcją na zgłoszenia internautów, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.