Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców!

Data publikacji 11.03.2019

Dwóch nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów z Grajewa. Pierwszy z nich to kierowca opla, który stracił panowanie nad pojazdem i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Drugi z zatrzymanych wsiadł na motorower mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący to bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miniony piątek przed południem na drodze K61 w rejonie miejscowości Danowo. 53 – letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, stracił panowanie nad kierowanym oplem, następnie uderzył w barierki i wpadł do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rozbity samochód to nie jedyne konsekwencję, jakie go spotkają. Teraz oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali w sobotę wieczorem w jednej z miejscowości gminy Grajewo, dzięki czujności obywatelskiej. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic ma się poruszać motorowerem nietrzeźwy kierowca. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji grajewskich policjantów już po kilkunastu minutach podejrzewany został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 26-latka pokazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Apelujemy: Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.