Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 15.04.2019

Policjanci z grajewskiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę.

Dzięki aktywności obywateli w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, podczas minionego weekendu, grajewscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miniony piątek, na drodze krajowej nr 61, w Gutach. Okazało się, że kierujący subaru, 44-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 59 km/h.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 34-letni obywatel Białorusi. Kierowca auta osobowego marki Dodge,  jechał przez miejscowość Popowo, z prędkością 107 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 57 km/h.

Ostatniego „pirata drogowego” policjanci grajewskiej drogówki zatrzymali wczoraj, tuż przed godziną 19.00 w Gutach. 45-letni kierowca nissana jechał z prędkością 106 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.