Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

Data publikacji 18.04.2019

Grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu, drugi jechał za szybko w terenie zabudowanym. Obaj stracili prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj, tuż po godzinie 7.00 grajewski dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym peugeocie, pozostawionym przy jednej z dróg w gminie Rajgród. Na miejscu policjanci ujawnili pusty pojazd, którego wygląd był zgodny z opisem, podanym przez zgłaszającego. Mundurowi natychmiast podjęli czynności, dzięki którym już po niespełna godzinie zatrzymali kierowcę peugeota. Jak się później okazało 19-latek spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Młodemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się Sąd

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy wczoraj, około godziny 21.30 w miejscowości Guty. Mundurowi prowadzą w tym miejscu kontrole prędkości w związku z licznymi zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie pomiaru prędkości policyjne urządzenie wskazało 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli drogowej. Okazał się nim 49–letni obywatel Łotwy. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz stracił prawo jazdy.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.