Policyjna debata z seniorami - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna debata z seniorami

Data publikacji 16.05.2019

W minioną środę w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

W środę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - zagrożenia dla osób starszych. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie zebranych osób na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci informowali osoby starsze o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w codziennym życiu oraz wskazanie sposobów ich unikania. Grajewscy mundurowi przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Poinformowali również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.

Spotkanie miało także na celu zaprezentowanie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, dzięki której łatwo i sprawnie można wyszukać i połączyć się z właściwym dzielnicowym. Dodatkowo dzielnicowy gminy Wąsosz starszy sierżant Krzysztof Trzonkowski przedstawił plan priorytetowy „Bezpieczny Uczeń”, który realizuje na podległym terenie. Zebrani mieszkańcy gminy Wąsosz chętnie podjęli dyskusję na tematy poruszane przez policjantów. Wszystkie zgłoszone  postulaty zostały zaprotokołowane i zostaną wnikliwie przeanalizowane. Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety związane z oceną pracy Policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania.

  • Policjanci piszą na ulotkach
  • Policjanci prowadzą rozmowy z seniorami
  • Policjantka prowadzi rozmowę z seniorami