Stracili prawo jazdy za prędkość - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 12.06.2019

Tylko w miniony weekend grajewscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał z prędkością 106 km/h. Takie nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi.

Policjanci z grajewskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali uprawnienia 35- latkowi, który kierując Toyotą nie zaważając na znaki jechał przez miejscowość Miecze z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Kolejny kierujący to 45-latek, który kierując VW w miejscowości Popowo jechał z prędkością 106 km/h. Natomiast 27-letnia kierująca Audi w miejscowości Guty poruszał się
z prędkością 104 km/h.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Nie przestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają często do wypadków, które niestety kończą się bardzo tragicznie.

Warto też pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Taka kara w dużym stopniu może utrudnić nasze codzienne funkcjonowanie np. dotarcie do pracy czy odwiezienie dzieci do szkoły. W sytuacji, kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.