Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 02.07.2019

Kierowca pojazdu marki Lancia stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 47-letniemu mężczyźnie. Kierujący Lancią wjechał do miejscowości Guty z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu policjanci grajewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Guty gm. Grajewo pojazd marki Lancia. Kierujący tym autem jechał z prędkością 103 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

Warto też pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.