Działania „Trzeźwy poniedziałek" - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy poniedziałek"

Data publikacji 02.07.2019

W dniu wczorajszym od wczesnych godzin rannych, policjanci grajewskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poniedziałek". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kreowanie postaw uczestników ruchu drogowego związanych z brakiem przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Grajewscy policjanci cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu grajewskiego. Wczoraj skontrolowali trzeźwość ponad 303 kierowców. Niestety wśród nich znalazł się ten, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 35-latek kierując renaultem miał 0,60 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący stracił już prawo jazdy i niebawem odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Grajewscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku i trzeźwości za kierownicą. W KPP Grajewo jest możliwość bezpłatnego sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Sprawdzenie trzeźwości trwa krótką chwilę, a jazda po alkoholu może zrujnować nam całe życie.